Задачи деятельности государственного учреждения дошкольного образования на 2023/2024 учебный год

1. Повысить качество образовательного процесса по формированию у детей дошкольного возраста навыков предметного рисования посредством внедрения эффективных методов и приёмов технологии визуализации.

Павысіць якасць адукацыйнага працэсу па фарміраванню ў выхаванцаў дашкольнага ўзросту навыкаў прадметнага малявання сродкамі эфектыўных метадаў і прыёмаў тэхналогіі візуалізацыі.

2. Повысить качество образовательного процесса по формированию у детей дошкольного возраста духовно-нравственных качеств на основе приобщения к культурным ценностям средствами художественной литературы и фольклора.

Павысіць якасць адукацыйнага працэсу па фарміраванню у дзяцей дашкольнага ўзросту духоўна-маральных якасцяў на аснове далучэння да культурных каштоўнасцей сродкамі мастацкай літаратуры і фальклору.